Podczas pobytu w obiekcie nasi uczniowie z Ocic mieli możliwość uczestnictwa w zorganizowanych przez pracowników biblioteki warsztatach edukacyjnych. Pierwsza część spotkania poświęcona była wystawie poszerzającej wiedzę dotyczącą budowie ludzkiego organizmu oraz zjawiskom przyrodniczym. Dzięki tej lekcji pokazowej uczniowie mogli zobaczyć model człowieka przedstawiający, jak wyglądają wewnętrzne organy, mięśnie i szkielet. Wystawa zawierała materiały interaktywne – pulpity obrazujące części ciała ludzkiego, puzzle obrazujące wygląd budowy układu szkieletowego i mięśniowego. Dodatkową atrakcją dla dzieci okazały się stanowiska imitujące przebieg trzęsienia ziemi, wpływ podmuchu wiatru na budynki mieszkalne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko do jazdy na rowerze, na którym dzieci poprzez siłę własnych mięśni wytwarzały prąd elektryczny.

Podczas drugiej części naszego spotkania uczniowie zostali oprowadzeni i zapoznani z przestrzenią biblioteczną. Pracownik biblioteki zaprezentował działy z książkami, jakie dostępne są w zasobach obiektu , m.in komiksy dla dzieci, literatura dziecięca, dział lektur, literatura piękna itp.

Wycieczka do Centrum Wiedzy była dla uczniów interesującym i ekscytującym doświadczeniem, które na długo zapadnie w ich pamięci.

Dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć i nawiązanie współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną im. C.K. Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, a naszą szkołą. Było to nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie.

ZSP Ocice