Na ten dzień mieszkańcy Kraśnika Dolnego, Kraśnika Górnego, Chościszowic, Nowej Wsi i Lipian czekali od dawna - książka o ich miejscowościach właśnie ujrzała światło dzienne. Dziś w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym można było porozmawiać z autorem publikacji - Dariuszem Gołębiewskim i otrzymać bezpłatny egzemplarz.

Praca nad książką oraz jej druk rozciągnęły się w czasie przez pandemię, która to także sprawiła, że ograniczony był kontakt z Mieszkańcami i niemożliwe stało się gromadzenie materiałów. Mimo wszystko Dariusz Gołębiewski wykonał ogromną pracę i w piątkowy wieczór, 19 listopada, ponad 400-stronnicowa książka miała swą premierę.

W imieniu Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Dutkowskiego, podziękowania za trud i pracę przy jej powstaniu podziękowała autorowi Iwona Przybylska - Sekretarz Gminy. Nie zabrakło również podobnych słów, skierowanych do osób, które zaangażowały się w powstanie książki - gromadząc i przekazując materiały, organizując spotkania czy też pośrednicząc w kontaktach. Każda z tych osób otrzymała od Gminy Bolesławiec drobny upominek.

W trakcie wieczoru promocyjnego Beata Widera przeprowadziła krótki wywiad z Dariuszem Gołębiewskim, który przybliżył zgromadzonym w przystępny sposób historię wsi oraz sam proces pracy nad publikacją. 

Jednak to, na co obecni tego wieczoru w kraśnickim Domu Ludowym czekali najbardziej, to możliwość otrzymania własnego egzemplarza książki „Kraśnik Dolny i okolice - dawniej i dziś”. Niektórzy lekturę rozpoczęli już podczas spotkania. Chętni mogli otrzymać autograf.

Tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich umiliło spotkanie słodkim poczęstunkiem oraz ciepłą atmosferą. Dodatkowo - w holu obejrzeć można było wystawę zdjęć oraz prace powstałe podczas zajęć plastycznych w tutejszym Domu Ludowym.

Organizatorem wieczoru autorskiego był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Osoby zainteresowane posiadaniem publikacji mogą zgłosić się w tej sprawie do Urzędu Gminy Bolesławiec (Bolesławiec, ul. Teatralna 1A) do Biura Obsługi Interesanta.

Karolina Wieczorek