Dwa lata temu Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej przy pomocy Panów z LZS Nowa podjęły wysiłek upiększenia naszej wsi poprzez obsadzenie ozdobnymi krzewami trawnika w centrum wsi. Efekt końcowy ich prac okazał się tak spektakularny, że w tym roku postanowiono w podobny sposób upiększyć skwer przy Domu Ludowym.

Dlatego też w październiku i listopadzie panowie przystąpili do prac zimnych polegających na zdjęciu darni z trawnika oraz osadzeniu obrzeży wokół miejsca nowych nasadzeń. Panie natomiast wyłożyły oczyszczony teren agrotkaniną oraz obsadziły ten teren krzewamii, trawami i bylinami a potem wspólnie obsypali teren drobnym kamieniem.

Wykonanie tego założenia było możliwe tylko dzięki wsparciu finansowemu Gminy Bolesławiec, która kupiła obrzeża, cement, rośliny i agrotkaninę, wielkie dzięki składamy również dla Przedsiębiorstwa KAM z Nowej za nieodpłatne dostarczenie kamienia otoczaka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dążeniu do wyznaczonych celów jakimi jest chęć upiększenia naszej wsi.

Ewa Surma