„Jaś i Małgosia”, „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Kopciuszek”, „Koziołek Matołek” - te bajki i jeszcze wiele innych były obecne w niedzielę, 17 października, w sali GOKiS-u w Kruszynie. To właśnie tam odbyła się pierwsza Bajkolandia (z siedmiu planowanych).

W podróż po krainie bajek zaprosiła Pszczółka (Grażyna Wężyk), Biedronka (Katarzyna Rzepka) oraz Truskawka (Beata Widera). Licznie zgromadzone dzieci przed wejściem do krainy usłyszały opowieść o Smoku, który bardzo chciał być inną bajkową postacią. Gdy spał, umożliwiła mu to Czarodziejka.

Wzorem Smoka, wszystkie dzieci mogły choć na chwilę wcielić się w role bajkowych istot. Zrywały pierniczki z domku Baby Jagi, łowiły Złotą Rybkę, chodziły w siedmiomilowych butach, szukały ukrytych fasolek w misce z ryżem, piły Gumisiowy sok i strącały przeszkody rogami Koziołka Matołka. Śmiechu było co niemiara, zwłaszcza gdy siedmiomilowe buty były większe od niektórych uczestników, a ci musieli w nich jeszcze trochę pochodzić.

Po torze przeszkód wszystkie dzieci przebrały się w specjalnie dla nich przygotowane stroje i ruszyły na bajkowe disco. Tańczyły, skakały i pląsały do skocznych piosenek wraz z prowadzącymi.

Po takim wysiłku wszystkie usiadły na dywanie i wysłuchały bajki, którą dla nich przeczytała Pszczółka Grażynka. Nie zabrakło także drobnego poczęstunku i malowania twarzy przez Biedronkę Kasię i Truskawkę Beatę. Na zakończenie wszystkie dzieci łapały bańki mydlane, które znikały tak szybko, jak się pojawiały.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za to, że zechcieli to popołudnie spędzić razem z nami w Bajkolandii, do której zaprosił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie i Biblioteka Publiczna w Kruszynie.

Beata Widera

fot. GOKiS, Karolina Wieczorek