ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRAŚNIKU DOLNYM

Dzień Nauczyciela to święto, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. W Polsce dzień ten jest obchodzony 14 października. Po raz pierwszy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej ustanowione w roku 1773 przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

14 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy VIII skierowali piękne życzenia do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników administracji i obsługi a uczniowie klas IV-VII własnoręcznie  przygotowali drobny upominek upamiętniający ten wyjątkowy dzień.

Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

W trakcie przedstawienia dyrektor szkoły Pani Krystyna Myszkun złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi serdeczne życzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów kl. VIII za wniesiony wkład pracy w przygotowanie akademii, zrealizowanej pod kierunkiem pani Marty Zubal-Girtler, Anny Lipskiej Justyny Kapusz.

Marta Zubal-Girtler

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRUSZYNIE

„Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy spotkać się dziś ,,twarzą w twarz”, bez Teamsa i  kamerek, aby uczcić niezwykle ważne dla nas święto…”- tymi słowami rozpoczął się uroczysty apel upamiętniający piękne święto, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. Tym samym uczniowie podkreślili, jak istotne jest dla nich bezpośrednie spotkanie z nauczycielem. 

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIIIa. W przedstawieniu pt. „Rozmowy podczas przerwy” wzięli udział uczniowie klasy VIIIa, VIIIb, VIIa oraz uczniowie klas 1-3. Młodzi artyści piosenkami oraz wierszem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pedagogów i pracowników szkoły.  Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego zaangażowanie, wsparcie oraz troskę o dobro wychowanków. 

Głos zabrał również pan Dyrektor Dariusz Kunaszko, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej i ważnej pracy nauczyciela. Podziękował całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie, entuzjazm oraz pasję z jaką realizują swoje obowiązki. Docenił trud rodziców włożony w wychowanie i codzienne wsparcie w procesie edukacji. 

Życzymy Wszystkim, aby ten rok upłynął nam w zdrowiu, był pełen pozytywnych przeżyć, a także wielu radości i satysfakcji z pracy. 

Anna Kaluzka, Karolina Jopek

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W OCICACH

Połowa października to w szkolnej strefie czasowej okres, kiedy euforia powrotu lekko przygasa, zaś machina realizacji materiału dydaktycznego jest już mocno rozpędzona.

14 października w ZSP w Ocicach był dniem wyjątkowym z kilku powodów. Dziatwa miała sposobność, by okazać wdzięczność swoim pedagogom za ową realizację programu – potocznie zwanym Dzień Nauczyciela sprzyja takim okazjom, zaś rodzice i uczniowie klas pierwszych ze wzruszeniem i dumą przyjmowali fakt wstąpienia w szeregi pełnoprawnych ,,szkolniaków” tych drugich. Jak się okazuje, półtora miesiąca szkolnej rutyny to zupełnie wystarczający czas, by siedmiolatki nabyły takich umiejętności, by zadziwić wszystkich uczestników uroczystości zdumiewającą wprost odwagą, samodzielnością, kreatywnością i , co najważniejsze, ogromną świadomością funkcjonowania w szkolnej rzeczywistości. Tak więc zebrani mieli okazję wysłuchać refleksyjnych tekstów na temat niełatwego życia pierwszaka, wysłuchać piosenki w języku angielskim, obejrzeć akrobatyczny układ choreograficzny oraz z podziwem przyglądać się, jak bezproblemowo najmłodsi radzą sobie z zadaniami polonistycznymi czy matematycznymi. Po tak brawurowym zaprezentowaniu się uczniów klas pierwszych, których przygotowały wychowawczynie: Pani Renata Buciak oraz Pani Katarzyna Furman, Dyrektor ZSP w Ocicach – Pan Dariusz Wojtowicz przyjął od dzieci ślubowanie i dokonał uroczystego pasowania na uczniów! Całość uroczystości dopełniły występy członków koła teatralnego, którzy wierszem, prozą i piosenką wyrazili podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za troskliwe prowadzenie przez szkolną codzienność. Za to samo, choć w innej formie, podziękował całej społeczności Pan Dyrektor ZSP w Ocicach, który, poza ogromem ciepłych słów do pedagogów, rodziców i uczniów, wręczył nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi listy z podziękowaniami. Dopełnieniem słodyczy całej imprezy były przepiękne kwiaty, które wręczali sami uczniowie oraz Rada Rodziców, dbająca o to, by scena tonęła w barwnych bukietach. Jeśli do tego dodać medale przygotowane przez Samorząd Uczniowski, poziom cukru w cukrze osiągnął stan bliski krytycznemu.

Miło jest celebrować i przyjmować podziękowania oraz życzenia od uśmiechniętych uczniów i rodziców, ale dużo przyjemniejsza jest świadomość, że te uśmiechy na ich twarzach nie są tylko od święta… I za to dziękujemy naszym podopiecznym! 

Katarzyna Furman