Poprzedni rok szkolny, był rokiem szczególnym, rokiem, który odebrał uczniom możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych inicjatywach. Jedną z nich były lekcje biblioteczne prowadzone przez Panią Grażynę Wężyk w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszynie

Dlatego w tym roku szkolnym, już we wrześniu, Pani Grażyna zaprosiła do siebie, jednego dnia  uczniów klasy drugiej, a innego uczniów klasy trzeciej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie.

Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, omówiła sposób  w jaki należy zapisać się do biblioteki, aby stać się jej czytelnikiem. Przeczytała uczniom fragmenty książek, mówiące o tym, jak trzeba dbać o książki, aby służyły innym jak najdłużej. Opowiedziała, według jakiej zasady układa się książki na półkach, jakie są działy i z których mogą korzystać uczniowie klas młodszych. 

Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały nurtujące je pytania, na które Pani Grażyna wyczerpująco odpowiadała. Obejrzały wszystkie regały z książkami, księgozbiór podręczny i elementy czytelni. 

Na koniec spotkań przyszedł czas na wspólną zabawę i rozwiązywanie zagadek. Klasa druga rozwiązywała krzyżówkę dotyczącą znanych wierszy polskich poetów. Najlepszymi znawcami literatury dla dzieci okazali się: Dominika Jasińska, Laura Lasecka i Antek Kiepura, którzy otrzymali nagrody od Pani bibliotekarki. 

Klasa trzecia  w czasie swojego spotkania, miała troszeczkę trudniejsze zadanie. Musiała rozwiązywać zagadki dotyczące książek dla dzieci. Najlepsi to: Zuzanna Kozdra, Hanna Tarnas.

Uczniowie, zarówno klasy drugiej jak i trzeciej, wyszli ze spotkań bardzo zadowoleni, z postanowieniem zapisania się do biblioteki i wypożyczania książek. 

Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Wężyk, za zaproszenie i bardzo ciekawe spotkania. 

Jolanta Pańczak i Marzanna Gal