W ostatnim czasie biblioteki naszej gminy odwiedził Pan Poeta, „największy poeta”, gdyż jak sam mówi nie spotkał pisarza, który dorównywałby mu wzrostem. Na spotkania 20 września w Ocicach, Bożejowicach i Kruszynie, 23 września w Żeliszowie oraz 24 września w Trzebieniu i Kraśniku Dolnym przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 miejscowych szkół podstawowych.

Pan Poeta to autor pięknie wydanych i bardzo mądrych książeczek dla dzieci oraz doskonały animator.  Podczas spotkań dzieci wysłuchały historyjek wymyślonych przez naszego gościa, a zaprezentowanych przez jego pacynki…, bowiem pisarz zabiera ze sobą na spotkania całą ptasią menażerię: kurę, pawia, wróbla, sowę kruka i kaczkę. W krótkich wierszowanych opowiastkach Pan Poeta porusza ważne tematy takie jak przyjaźń, samoakceptację, zdrowy tryb życia i jeszcze wiele innych.

Dla dzieci oczywiście najważniejsza była zabawa m.in. karmiły latającą kurę, wsłuchiwały się w szum morza, przebierały się w różne efektowne stroje, wykonywały kolorowy ogon pawia. Było dużo ruchu, śmiechu, ale także słuchania w skupieniu treści książeczek.

Bardzo miła atmosfera, mnóstwo pozytywnych emocji sprawiło, że był to naprawdę przyjemnie i owocnie spędzony czas, a niektórzy uczestnicy przyznali, że to najlepsze spotkanie autorskie na jakim byli. Dziękujemy Panu Poecie!

Sylwia Polańska