Plakat z tekstem i elementami graficznymi przypominający o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

W związku z trwającym do 30 września br. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 informujemy, że w dniu 29 września 2021r. (środa) w Urzędzie Gminy Bolesławiec (ul. Teatralna 1A) będzie możliwość spisania się z pomocą pracowników Gminnego Biura Spisowego i rachmistrzów dla wszystkich mieszkańców Gminy Bolesławiec w godzinach od 8:00 do 18:00. W pozostałe dni do 30 września od 8:00 do 15:30.

Każdy może spisać siebie i członków swojej rodziny — prosimy chetnych, by przygotowali sobie następujące informacje:

  • numery PESEL wszystkich domowników;
  • powierzchnię mieszkania/lokalu;
  • sposób ogrzewania budynku;
  • informacje o branży zatrudnienia osób pracujących.

Informacje te (szczególnie numery PESEL wszystkich domowników) są niezbędne do prawidłowego wypełnienia formularza spisowego. 

W formularzu nie ma pytań o zarobki czy majątek.
Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Nie odkładajmy tego obowiązku na ostatnią chwilę, gdyż infolinie i serwery aplikacji spisowej mogą być przeciążone i czas wypełnienia formularza, tudzież oczekiwania na możliwość jego wypełnienia może się znacznie wydłużyć.

Cały czas, do końca 30 września - niezależnie od godziny, możesz dokonać spisu poprzez stronę http://spis.gov.pl i spisać się już dziś.

Jarosław Babiasz

Plakat z tekstem i elementami graficznymi przypominający o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021