Wszystko co dobre, szybko się kończy i dokładnie tak jest z wakacjami. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie zaprosił małych Mieszkańców Gminy na przeróżne zajęcia do prawie wszystkich miejscowości: Kruszyna, Kraśnika Dolnego, Ocic, Dąbrowy Bolesławieckiej, Łazisk, Dobrej, Kraśnika Górnego, Trzebienia, Bolesławic, Kraszowic, Nowych Jaroszowic, Parkoszowa, Golnic, Starej Olesznej, Żeliszowa, Brzeźnika, Krępnicy, Lipian, Łąki, Mierzwina, Starych Jaroszowic, Otoku, Nowe Wsi, Nowej, Trzebienia Małego, Suszek i Bożejowic.

Czasami bawiliśmy się na zewnątrz, korzystając z ciepłego słońca, a czasami musieliśmy się przenieść z naszymi działaniami do Domów Ludowych. O dobrą zabawę dbały animatorki: Krystyna Grela, Małgorzata Malinowska, Lidia Majewska, Katarzyna Rzepka, Agnieszka Faltyn, Mariola Łyszczarz, Sylwia Polańska, Monika Mieszała i Beata Widera. Królowały duże bańki mydlane, balonowe pieski, klocki-słomki, z których można było budować cuda i wiele innych zabaw integracyjnych.

Zajęcia w zależności od tego, kto je prowadził, różniły się między sobą treścią. Najdłuższe z nich odbywały się w pracowni plastycznej pod czujnym okiem instruktorki, a ich zwieńczeniem była wystawa. Nie zabrakło także starych, znanych zabaw takich jak gra w gumę, zabawy z chustą animacyjną, berek oraz asfaltowe malowidła kredą.

Odrębną wakacyjną propozycją dla dzieci i ich rodziców były wycieczki do Wiosek Tematycznych. Odwiedziliśmy z naszymi mieszkańcami Wioskę Piasku i Kamienia w Czaplach, Rogatą Wieś w Konradówce, Wioskę Indiańską w Ostaszowie oraz Wioskę Kolejarzy w Miłkowicach. Bardzo ciekawy, zróżnicowany program, świetna atmosfera i udana pogoda – to wszystko sprawiło, że wycieczki cieszyły się dużym powodzeniem. 

Mamy głęboką nadzieję, że po wakacjach dzieciom zostały same pozytywne wrażenia. Wspomnienia beztroskich zabaw sprawią, że nasi milusińscy z chęcią podążą w nowy rok szkolny. 

Beata Widera, Katarzyna Rzepka