Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu uczestniczą w akcji #SzczepimySie z OSP.

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami, na Dolnym Śląsku, podobnie, jak w całym kraju trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19, w której aktywnie uczestniczą strażacy PSP i OSP. Działają we współpracy z samorządami oraz służbą medyczną. Aby jeszcze bardziej uskutecznić podjęte działania, przygotowany został Program #SzczepimySię z OSP. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieniu włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. W ramach Programu #SzczepimySie z OSP, jednostka będzie pomagała w wykonywaniu szczepienia, realizując poniższe działania:

  • organizacja i przeprowadzanie transportu personelu medycznego wykonującego szczepienie do miejsca zamieszkania pacjenta,
  • organizacja i przeprowadzanie transportu pacjenta do punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia.

W tym celu została podpisana umowa z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, obejmująca w/w zasady współpracy w realizacji programu szczepień. Akcja będzie trwała do końca października b.r.

Równolegle z akcją szczepienia będziemy brali udział w konkursie (szczegóły pod załączonym linkiem).

Prosimy zatem naszych sympatyków o rozpowszechnienie niniejszej informacji wśród swoich znajomych, rodziny, sąsiadów. W przypadku potrzeby pomocy prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 691 730 514 oraz 723 657 346.

Numer SWD OSP w Trzebieniu: 0103083

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osp

Jarosław Nenkin