27 listopada w Domu Ludowym Jarzębina w Trzebieniu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania działalności Zarządu Koła Bolesławiec Polskiego Związku Niewidomych. Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej opowiedzieli zebranym o tym, jaką pomoc uzyskać mogą w placówkach. Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski odpowiadał na pytania dotyczące działań, jakie Gmina podejmować będzie w przyszłej kadencji. Sporo mówiono także o nowo wybudowanych Domach Ludowych jak ten, w którym odbyło się spotkanie.

O dobrą zabawę i oprawę muzyczną zadbała Agnieszka Miszkiewicz. Swoim występem poderwała do tańca zebranych. Oprawą muzyczną zajął się także Mieczysław Goleński.

W trakcie spotkania poczęstunek oraz obiad przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieniu, któremu na ręce Rozalii Cioch złożono kwiaty.

Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski oraz Koło Bolesławiec Polskiego Związku Niewidomych. Współorganizatorem była również Gmina Miejska Bolesławiec.

Agnieszka Faltyn