Pluszowy miś to przytulanka, którą kochają wszystkie dzieci. 25 listopada jest to dzień, w którym misie mają swoje święto.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 r. dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Do obchodów tego sympatycznego święta przyłączyły się przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie. W tym dniu do zerówki dzieci przyniosły swojego ulubionego misia, których mogły przedstawić grupie. Opowiedziały kolegom, dlaczego tak bardzo je lubią.

Przedszkolaki poznały również historię pluszowego misia, wysłuchały wiersza M. Czerkawskiej „Nie obędzie się bez Misia”, rozwiązywały zagadki i rozpoznawały misie z bajek: Misia Kubę, Koralgola, Uszatka, Kubusia Puchatka.

Tego dnia pluszowy miś obchodził urodziny, więc miał dla swoich przyjaciół słodki upominek. Dzieci wraz ze swoimi pluszakami wesoło bawiły się tańcząc i śpiewając piosenkę „Jadą, jadą misie”. Na koniec przedszkolaki pięknie pokolorowały wybrane przez siebie rysunki misiów.

Dzień Pluszowego Misia był bardzo wesoły i na pewno przyłączymy się do jego świętowania również w przyszłym roku. Bo przecież wszyscy kochają misie!

Iza Martyniak-Jaworska