Po długiej przerwie, wymuszonej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami w ubiegły weekend na boisku sportowym w Dąbrowie Bolesławieckiej odbył się koncert. Wprawdzie miejscowość ta kojarzy się głównie z Festynem Pierogowym, lecz zorganizowanie imprezy w tak dużej formie jak kiedyś nie było możliwe.

Same pierogi nie poszły w zapomnienie, bo były wszechobecne na koncercie, który stricte miał nazwę „Koncertowe pierogi”. Oczywiście nie one śpiewały, tylko uprzyjemniały podniebienia widzów. Przed Domem Ludowym zaprezentowała się Katarzyna Rzepka, która pięknie zaśpiewała piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego. Piosenki przeplatała ciekawymi, błyskotliwymi zapowiedziami. Tego dnia przed mieszkańcami Dąbrowy Bolesławieckiej zagrał i zaśpiewał także Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Zespół tego dnia wystąpił akustycznie, tańcząc i śpiewając bardzo blisko widowni. Na uwagę zasługuje ich zgranie i bardzo ciekawy dobór repertuaru. Wszyscy występujący otrzymali zasłużone brawa.

Nie pomagała niestety aura pogodowa. Było bardzo zimno i wietrznie, co niestety nie pozwalało na zbyt długie oglądanie występów. Jednak mimo tego nie zabrakło na koncercie miłośników dobrej muzyki, jak i przepysznych pierogów.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Komitet Organizacyjny wsi Dąbrowa Bolesławiecka. Ze swojej strony dziękujemy wszystkim występującym na imprezie, paniom, które ulepiły „górę” pierogów, Pani Róży Gajewskiej oraz Sołtysowi - Andrzejowi Pawlikowskiemu.

Beata Widera