Przypominamy, że od 1 lutego 2021 r. ruszyły programy zdrowotne dla mieszkańców Gminy Bolesławiec. Rejestracja w budynku B - I piętro.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ SUTKA - BADANIA DLA KOBIET

Uwaga zmiana wykonawcy!

W 2021 roku realizatorem programu jest Poradnia Onkologiczna Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu (ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec). Programem objęte są Panie w wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69. roku życia zameldowane (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2020 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę. 

Informujemy, że Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.   

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 75 738 01 32 lub 571-223-464 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00; celem ustalenia terminu odbioru skierowania na USG piersi; ustalenia terminu na badanie mammograficzne oraz naukę samobadania.

Kadra medyczna wykonująca badania: 

  • Lek. Joanna Słonina – radiodiagnostyk,
  • Piel. Grażyna Osuch – nauka samobadania piersi.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Miejscem wykonywania badań jest Poradnia Urologiczna Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu (ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec). Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45. roku życia, zameldowani (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, którzy w 2020 roku nie skorzystali z badań prosty finansowanych przez Gminę.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista w Poradni Urologicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00. Podczas rejestracji wydane zostanie skierowanie na badanie - PSA. Wynik będzie do odebrania w Poradni Urologicznej podczas konsultacji lekarskiej w terminie uzgodnionym wcześniej.

Kadra medyczna wykonująca badania: 

  • Lek. med. Wojciech Franków – specjalista urolog,
  • Lek. med. Grzegorz Dul – specjalista urolog.

Irena Ryś

Sytuacyjny plan szpitala