Wierszyki w okienku”, czyli Dziecięcy Przegląd Recytatorski to nowa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie organizowana po raz pierwszy. Nie posiada formy konkursu, jest raczej przeglądem dziecięcych możliwości recytatorskich, a także sprawdzianem odwagi.

Pandemia wymusiła na nas przeniesienie części aktywności kulturalnej do sieci, a co za tym idzie, to właśnie w niej odbywają się konkursy i przeglądy. Tym razem postawiliśmy na dzieci, które mają od 2 do 7 lat. W tej grupie wiekowej nie mogliśmy zwracać uwagi na wymowę, bo ona cały czas się jeszcze u nich kształtuje. Ważniejsze były pozytywne emocje przy recytacji oraz odwaga, tak potrzebna do każdej prezentacji.

Przesłane wierszyki były recytowane z ogromnym przejęcie i uwagą. U oglądających od razu powodowały uśmiech na twarzy. Dlatego nagrodziliśmy wszystkie dzieci, które odważyły się zaprezentować przed okienkiem kamery czy też telefonu. Każde z nich otrzymało pamiątkową maskotkę. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Pola Garbiec, Tobiasz Marcinowski, Aleksandra Żuk, Hania Kojder, Wiktoria Smoleński, Gabryś Wieczorek i Kamil Tasdelen.

Kilka najciekawszych prezentacji można było oglądać na stronie GOKiS-u, fanpage na facebooku oraz Instagramie. 

Beata Widera