Prawie 30 osób wzięło udział w warsztatach zdobienia bombek. To pierwsze z serii spotkań, podczas których chętni będą mogli wykonać ozdoby bożonarodzeniowe.

W środowy wieczór, 12 listopada, w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym odbyły się warsztaty zdobienia bombek. Do dyspozycji tych, którzy na zajęcia przybyli, czekały gotowe bombki, naklejki, ozdoby, brokat, wstążki oraz inne drobiazgi, którymi można było je udekorować.

- Nie ograniczamy uczestników zajęć w kwestii ilości udekorowanych bombek, jednak chcemy, by każdy pozostawił po sobie choć jedną, która ostatecznie zawiśnie na choince – wyjaśnia Anetta Kamińska z Fundacji Pro Futuris. – Drzewko w grudniu stanie w holu Domu Ludowego, a przystroimy je właśnie tymi bombkami oraz innymi ozdobami, które podczas osobnych zajęć przygotują najmłodsi. Będzie na pewno kolorowo i magicznie.

Uczestnicy warsztatów puścili wodze fantazji i już po kilkunastu minutach oglądać można było gotowe dzieła. Kolorowe, zdobione różnymi metodami a przede wszystkim – oryginalne bombki powstawały jedna po drugiej.

- Chcemy spotykać się regularnie w okresie przedświątecznym na takich zajęciach – mówi Danuta Ziober, przewodnicząca lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. – Jest to sposób nie tylko na stworzenie niepowtarzalnych ozdób świątecznych, ale także pretekst do spotkania i rozmowy.

A i tego nie zabrakło. Po zakończeniu pracy wszyscy usiedli przy wspólnym stole, pijąc kawę i herbatę oraz kosztując domowego ciasta.  

W pierwszym spotkaniu udział wzięło blisko 30 osób z Kraśnika Dolnego, Lipian oraz Bolesławca. Na kolejnych warsztatach organizatorzy planują wykonanie ozdób z masy solnej, filcu oraz stroików.

Warsztaty były bezpłatne, a potrzebne materiały zakupiło Koło Gospodyń Wiejskich oraz Fundacja Pro Futuris.

Karolina Wieczorek

 

Fot. Anetta Kamińska