W sobotę, 8 listopada, uroczyście oddano do użytku Dom Ludowy w Ocicach. Ci, którzy wzięli udział w otwarciu, obejrzeli występy artystyczne lokalnych zespołów oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Chrząszcze.

 

Zanim gości zaproszono do nowo wybudowanego obiektu głos zabrał Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, który zwrócił się przede wszystkim do mieszkańców Ocic, dla których wybudowane zostało to miejsce.

 

- Mam nadzieję, że Dom Ludowy będzie tętnił życiem każdego dnia – mówił Wójt. - Ostatnie lata pokazują, że Ocice są wsią prężnie działającą. Dlatego też jestem przekonany, że w miejscu, które dla Was powstało, stworzycie i zrealizujecie jeszcze wiele wspaniałych pomysłów.

 

Przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi przez Bogusława Uzieja – Przewodniczącego Rady Gminy, Andrzeja Dutkowskiego – Wójta Gminy, Bożenę Długosz – sołtys wsi Ocice oraz Marka Biegacza – Radnego Rady Gminy. Następnie oficjalnie przekazane zostały klucze do obiektu, który został wcześniej poświęcony i goście zostali zaproszeni do środka.

 

Już w holu na wszystkich czekało kilka atrakcji – obejrzeć można było trzy wystawy – tę poświęconą Szkole Podstawowej im. Jana Kukuczki w Ocicach, tę nawiązującą do spektaklu "Moja Bośnia" oraz tę ukazującą wybrane inwestycje Gminy Bolesławiec, realizowane w latach 2010 – 2014, ze szczególnym uwzględnieniem Ocic.

 

W sali widowiskowej na początek wystąpili uczniowie lokalnej szkoły. Był wiersz, piosenki oraz spektakl. Ten ostatni pokazał, że w uczniach drzemie spory talent aktorski, a występy przed publicznością to dla nich nie powód do stresu. Kolejną prezentacją był występ grupy z projektu "Szkoła tradycji" Akademi Kolberga.

 

Długo wyczekiwani pojawili się także członkowie Zespołu Śpiewaczego "Ocice". Artyści zaskoczyli zebranych oryginalną aranżacją jednego ze swoich utworów. Podziękowali w nim oni sołtys wsi, władzom gminy oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Domu Ludowego. Ich występ nagrodzony został głośnymi brawami.

 

Przyszedł też czas na gwiazdę wieczoru – zespół Chrząszcze. Ci, którzy zdecydowali się sobotni wieczór spędzić w Ocicach, na pewno nie żalowali. Chrząszcze to bowiem jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów w Polsce, grający muzykę lat sześćdziesiątych. Na to miano członkowie zespołu w pełni sobie zasłużyli. Największe przeboje The Beatles, The Shadows czy Czerwonych Gitar zna chyba każdy, więc śpiewających nie brakowało. A i tańczących twista było sporo. Otwarcie Domu Ludowego zakończyła zabawa taneczna.

 

Organizatorami uroczystego otwarcia Domu Ludowego w Ocicach byli Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Komitet Organizacyjny wsi Ocice.

 

Karolina Wieczorek

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (1).jpeg