Dziś nad ranem w jednym z domów, znajdujących się w Nowych Jaroszowicach, pojawił się ogień, który pozbawił dachu nad głową dwie rodziny.

Władze Gminy udostępniły poszkodowanym tamtejszy Dom Ludowy, a Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest z nimi w stałym kontakcie. Na miejscu poza Wójtem Gminy i jego Zastępcą był także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Mieszkańcy Nowych Jaroszowic także nie pozostali obojętni. Ruszyła właśnie zbiórka na portalu zrzutka.pl, gdzie każdy może wspomóc pogorzelców. Liczy się każdy grosz!

W imieniu poszkodowanych dziękujemy za pomoc.

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu czytamy:

"Dnia 8 kwietnia 2021 r. ok godz. 4 w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Nowe Jaroszowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się , że w budynku składającym się z trzech lokali mieszkalnych, pożarem objęty był dach. Ośmiu mieszkańców budynku, ewakuowało  się przed przybyciem straży i nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody z linii gaśniczych na palący się dach oraz w obronie na część budynku, która nie była objęta jeszcze ogniem. Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na silne zadymienie poddasza budynku oraz zmienne warunki pogodowe i padający śnieg.

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do ewakuacji oraz zabezpieczenia mienia, które udało się uratować przed całkowitym zniszczeniem, a także przystąpiono do prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji dachu. Działania ratownicze zakończono po ok 7 godzinach. W zdarzeniu udział wzięło 6 pojazdów z PSP w Bolesławcu, oraz zastępy z jednostek OSP Stare Jaroszowice,OSP Trzebień, OSP Czerna, OSP Ocice, OSP Warta Bolesławiecka, OSP Nowogrodziec i OSP Różyniec. Ponadto pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie budynku, Policja prowadziła czynności dochodzeniowe, a samorząd gminy Bolesławiec zapewnił transport i lokal na zabezpieczenie ewakuowanego dobytku mieszkańców".

Karolina Wieczorek

fot. Andrzej Stefańczyk