Jak specyficzne i wymagające są obecnie warunki edukacji, nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć… Uczniowie, rodzice i sami nauczyciele zmagają się z wyzwaniami, jak podnieść motywację, a tym samym efektywność nauki. Tym bardziej cieszy więc fakt, iż w tej niełatwej dla wszystkich rzeczywistości pojawiają się sukcesy edukacyjne, które świadczą o ogromnym zaangażowaniu wszystkich szkolnych podmiotów w pokonywanie labiryntów wiedzy.

Doskonałe osiągnięcia na tym polu odnosi Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ocicach, którego aż dwie uczennice w ostatnim czasie zostały laureatkami etapu powiatowego XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

Trzecioklasistki, pod opieką nauczycielki Pani Renaty Buciak, doskonale poradziły sobie w zawiłościami językowo-ortograficznymi tekstu konkursowego, uzyskując fantastyczne wyniki: Kalina Fijałkowsa – I miejsce, Aleksandra Urbanowicz – IX miejsce. Warto tu nadmienić, iż obok wiadomości z zakresu samej pisowni, istotna była także znajomość  regionu powiatu bolesławieckiego, co świadczy o dużej przekrojowości wiedzy dziewczynek. 

Pozostaje tylko serdecznie pogratulować zarówno uczennicom, jak i nauczycielom fantastycznych osiągnięć oraz mieć nadzieję, iż to nie koniec naukowych aspiracji i dokonań naszych podopiecznych. 

Agnieszka Michalczuk