Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.  W poniedziałek, 22 marca, przedszkolaki młodszej i starszej grupy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.

Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła na pochód wokół szkoły, gdzie na spotkanie przybyła Pani Sołtys - Anna Rajfur. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę a Marzanna została przekazana pani Sołtys, która ma za zadanie przegonić zimową pannę.

Obrzędom towarzyszyła, słoneczna pogoda sprzyjająca radosnemu nastrojowi uczestników zabawy. Ze względu na sytuację nie odbył się pochód po miejscowości, ale mamy nadzieję, że za rok kolejne powitanie wiosny będą mogli zobaczyć mieszkańcy Kraśnika.

Lidia Zubal