Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kruszynie pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Dzieci czekały na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji przedszkola Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Przygotowania do powitania wiosny w całym przedszkolu trwały od samego rana! Tego dnia każda grupa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej.

W grupie najmłodszej „Misie” uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od zagadek i zabaw związanych z tematyką pór roku. Już z samego rana maluszki w trakcie zajęć wykonały dużą sylwetę Pani Wiosny oraz kolorowały rysunki o tematyce wiosennej.

Dzieci z grupy średniaków „Jamniki” przywitały Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Recykling jest ok!”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie odpady nadają się do recyklingu oraz co oznacza to słowo, a także zaprezentowały wspaniały pokaz mody, w którym przedstawiły Eko-stroje wykonane własnoręcznie.  

Zaś w grupie starszaków „Koty” przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Dzieci rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Podczas pracy w małych grupach wykonały portret Pani Wiosnyw formacie XXL.

Aby tradycji stało się zadość, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pożegnały zimę wraz z Marzanną i śpiewem powitały wiosnę. W salach dydaktycznych przez cały dzień było kolorowo i wesoło. Można zatem uznać wiosnę za oficjalnie rozpoczętą!!!

Joanna Piechota