Piąty z cyklu wieczorów tematycznych odbył się 24 października w sali gimnastycznej w Bożejowicach. Tym razem był to Wieczór Polski.

Tego dnia można było między innymi obejrzec piękną wystawę prac plastycznych „Złota, polska jesień”, której autorem są uczniowie Krystyny Greli z pracowni plastycznej w Kruszynie. Dla licznie zgromadzonych widzów Rada Rodziców miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowała polskie potrawy. I tak można było spróbować bigosu, żurku, jabłecznika i rogalików z możliwością nie kończących się dokładek.

Po zaspokojeniu głodu nadszedł czas na występy artystyczne. Pierwsi zaprezentowali się uczniowie ZSP z Bożejowic, a po nich dzieci i młodzież z pracowni wokalnej z Kruszyna (ubrani tego dnia na biało-czerwono) oraz tancerze break dance „APS Crew” (którzy w swoich pokazach żartowali z grawitacji).

W międzyczasie ogłoszono rozpoczęcie quizów o Polsce, które okazały się sprawdzianem wiedzy o naszym kraju. Polska, złota jesień miała także swoją kontynuację w postaci warsztatów plastycznych, w których każdy, pod czujnym okiem plastyczki mógł „wyczarować” cuda z liści. Tymczasem na zaimprowizowanej scenie zaprezentował się zespół „Detroit”, który wykonał kilka polskich standardów rockowych. Następnie scenę opanowały śpiewy i tańce ludowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej” oraz Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Na zakończenie imprezy wystąpił  zespół „ROTA” ze Złotoryi, prezentując piękne, żołnierskie piosenki. 

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy, a przede wszystkim Annie Rudzik - Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach, Przewodniczącemu Rady Gminy – Bogusławowi Uziejowi (który był także jednym ze sponsorów) oraz Radzie Rodziców tejże szkoły. 

Beata Widera