7 drużyn walczyło w 21 meczach, rozegranych w ramach Turnieju Juniorów o Puchar Wójta Gminy Bolesławiec. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a ostatecznie puchar zdobyli zawodnicy z Brzeźnika.

19 października w Brzeźniku odbył się turniej, w którym padło w sumie ponad 100 bramek oraz który gorąco dopingowano z trybun. Wśród kibiców znaleźli się rodziny oraz przyjaciele młodych piłkarzy. Nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego, o którego puchar toczyła się gra.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 7 drużyn - Czarni Lwówek, Kusy Bolesławiec, COMT Bolesławiec I i II, Sparta Zebrzydowa oraz gospodarze KS Talent Bolesławiec I i II. Spośród nich wszystkich najbardziej wyróżniały się KS Talent i Kusy Bolesławiec. W meczu obu drużyn padł bezbramkowy remis. Zespoły te wygrały  wszystkie pozostałe mecze, dlatego o zwycięstwie zdecydowała liczba strzelonych bramek. Zawodnicy Kusego strzelili ich aż 29, jednak o jedną więcej ustrzelili chłopcy z KS Talent i to oni zwyciężyli w zawodach. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Czarnych Lwówek.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową nagrodę – medale, które wręczyli Wójt – Andrzej Dutkowski oraz Zastępca Wójta – Roman Jaworski. Trzy najlepsze zespoły zapracowały na piękne puchary. Indywidualne wyróżnienia oraz tytuł najlepszego bramkarza przypadł Tymonowi Gajewskiemu z KS Talent II. Tymek miał pełne ręce roboty i chyba nikt nie miał wątpliwości, że był tego dnia w kapitalnej formie. Najlepszym zawodnikiem został Tymon Guszpil. Natomiast królem strzelców został Maciej Maciejun z KS Talent, który strzelił 10 bramek.

Pomysłodawcą turnieju był Krystian Miżdal. Młodym sportowcom gratulujemy!

 

Fot. KS Talent