Od poniedziałku policja otrzymuje wiele sygnałów o próbach oszustw osób starszych. Policjanci apelują, aby nie reagować na telefony dotyczące rzekomego wypadku osoby z rodziny i pilnej potrzebie przekazania gotówki. Nie dajmy się oszukać.

Bolesławieccy policjanci od poniedziałku otrzymują zgłoszenia od seniorów i ich rodzin, że ktoś chciał oszukać i wyłudzić od nich pieniądze. Do mieszkańca gminy Warta Bolesławiecka zadzwonił ktoś na numer stacjonarny i podszywając się pod policjanta poinformował, że syn miał wypadek i pilnie potrzebne są pieniądze. Do mieszkanki gminy Gromadka zadzwoniła kobieta, która twierdziła że córka seniorki miała wypadek i kobieta musi przekazać pieniądze. Kolejny telefon był do mieszkańca gminy Bolesławiec, oszust poinformował o wypadku i potrzebnej pomocy finansowej w opłaceniu kaucji za syna, który jest sprawcą zdarzenia drogowego.

Tylko w poniedziałek przypadków usiłowań wyłudzeń pieniędzy było kilka, dlatego prosimy o przypomnienie osobom starszym o zagrożeniach i bezwzględnym zakazie przekazywania gotówki osobom obcym. Jeżeli w pobliżu mieszkają seniorzy powiedzmy im również o sposobie w jaki działają oszuści aby uchronić ich przed wydaniem oszczędności życia.

Przestępcy podszywając się pod policjantów informują, że potrzebne są pieniądze. Policjanci nigdy nie działają w taki sposób. Jeżeli ktoś otrzyma taki telefon niech natychmiast zgłosi to na numer alarmowy 112.

Przypominamy:

  • nie wpuszczajmy obcych do mieszkań i domów,
  • nie dawajmy pieniędzy obcym,
  • nie każdy, kto dzwoni do naszych drzwi ma uczciwe zamiary.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska

KPP Bolesławiec