Informujemy, że od 1 lutego 2021 r. ruszają programy zdrowotne dla Mieszkańców Gminy Bolesławiec.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ SUTKA - BADANIA DLA KOBIET

Uwaga zmiana wykonawcy!

W 2021 roku realizatorem programu jest PORADNIA ONKOLOGICZNA Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec. Programem objęte są Panie w wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 lat życia zameldowane (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2020 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę. 

Informujemy, że Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.   

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 75 738 01 32 lub 571-223-464 w poniedziałek w godzinach od 1000 do 1300; celem ustalenia terminu odbioru skierowania na USG piersi; ustalenia terminu na badanie mammograficzne oraz naukę samobadania.

Kadra medyczna, wykonująca badania:

  • Lek. Joanna Słonina – radiodiagnostyk
  • Piel. Grażyna Osuch – nauka samobadania piersi

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Miejscem wykonywania badań jest PORADNIA UROLOGICZNA Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec. Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45 roku życia, zameldowani (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, którzy w 2020 roku nie skorzystali z badań prosty finansowanych przez Gminę.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista w Poradni Urologicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30. Podczas rejestracji wydane zostanie skierowanie na badanie - PSA. Wynik będzie do odebrania w Poradni Urologicznej podczas konsultacji lekarskiej w terminie uzgodnionym wcześniej.

Kadra medyczna wykonująca badania: 

  • Lek. med. Wojciech Franków – specjalista urolog
  • Lek. med. Grzegorz Dul – specjalista urolog

Irena Ryś