Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie rozstrzygnął konkurs na stworzenie śnieżnych postaci. Zapraszamy do obejrzenia galerii i poznania zwycięzcy. 

Zima, zima, zima – i to taka jak w tym roku dopisała, już dawno nas nie raczyła swoim pięknem. Ulice, pola i podwórka skryły się pod puchatą pierzynką. Jak okiem sięgnąć wszędzie był biały śnieg, który choć zimny to serce niezmiernie radował. Raził swoim blaskiem i skrzypiał pod butami. A przede wszystkim dał możliwość wspaniałej, beztroskiej zabawy. Od szaleństwa na śniegu aż śmiały się podwórka. Na drogi (oprócz piaskarek) ruszyły sanie, saneczki, ślizgacze, jabłuszka i wszelkiej maści sprzęty. Toczyły się wielkie bitwy śnieżne.

W tak wymarzonych zimowych warunkach GOKiS zachęcał do lepienia bałwana lub innej śnieżnej postaci. I tak oto do pracy wyruszyli twórcy, artyści i konstruktorzy. Powstały bałwanki, kotki, różne inne stworki, fortece, mury obronne. Wyobraźnia nie ograniczała w żaden sposób, stąd tak oryginalne pomysły.

Postanowiliśmy wyróżnić twórcę pięknego kota i murów obronnych – autorem posta jest Małgorzata Smoleński. Pozostałe śniegowe cuda także zasługują na nagrodę, więc każdy z uczestników naszej zabawy otrzymuje słodki upominek oraz kalendarz. Po nagrody można się zgłaszać już od piątku - 22 stycznia 2021 r. do biura GOKiS w Kruszynie (ul. Kasztanowa 1b).

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i gratulujemy pomysłodawcom.

Katarzyna Rzepka