Dąbrowa Bolesławiecka ma nowy obiekt na swojej mapie - długo wyczekiwany Dom Ludowy. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa pozostaje zamknięty, a Mieszkańcy mogą podziwiać go wyłącznie z zewnątrz. Dlatego w oczekiwaniu na zmianę tego stanu rzeczy - prezentujemy kilka kadrów z wnętrza oraz danych technicznych. 

Obiekt powstał w okresie od kwietnia 2019 roku do sierpnia 2020 roku. Usytuowany został przy szatni sportowej, otacza go sporo wolnej przestrzeni a całość idealnie wkomponowuje się w piękną okolicę. 

Nowy Dom Ludowy to budynek o powierzchni ponad 500 m2 wraz z instalacjami i infrastrukturą drogową. Obiekt posiada piękną salę zabaw, sołtysówkę, duży hall, pomieszczenia kuchenne wraz z zapleczem, sanitariaty i magazyn zewnętrzny. Zagospodarowane zostały tereny zewnętrzne - powstał duży parking, chodniki, wykonano oświetlenie zewnętrzne. Z obiektu mogą również korzystać osoby niepełnosprawne. Nowo wybudowany budynek cieszy Mieszkańców i miejmy nadzieję, że będzie im służył w celach integracji.

Obecna sytuacja sprawiła, że mimo zakończenia robót budowlanych - wciąż czeka na otwarcie. Tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich z niecierpliwością czeka aż będzie mogło w pełni przejąć władanie nad tamtejszym zapleczem kuchennym, a Mieszkańcy - aż w końcu będą mogli z niego korzystać, spotykać się i bawić. My również mamy nadzieję, że tak się wkrótce stanie, a tymczasem zapraszamy do naszej galerii na krótką wycieczkę po Domu Ludowym w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Wykonawcą był Zakład Ogólnobudowlany ROGALSKI Artur Rogalski z siedzibą w Bolesławcu, a koszt całej inwestycji budowy Domu Ludowego to około 2 380 000,00 złotych.

Karolina Wieczorek, Anna Piaseczna