Dzisiejszy dzień to wyjątkowa data – uczniowie po długiej przerwie znów zasiedli w szkolnych ławkach, a ich śmiech wypełnił puste dotąd korytarze. Na ten moment z niecierpliwością czekali wszyscy – nie tylko sami uczniowie, którzy jak nigdy wcześniej zatęsknili za szkołą, ale również nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach. I chociaż starsze dzieci wciąż jeszcze czeka nauka zdalna, mamy nadzieję, że i oni wkrótce przekroczą mury szkoły, śpiesząc się, by zdążyć przed dzwonkiem.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach przeszedł znaczącą zmianę. Jego powierzchnia użytkowa zwiększyła się do blisko 800 metrów kwadratowych. Roboty budowlane związane z rozbudową rozpoczęły się w listopadzie 2019 r. a zakończyły – w październiku 2020 r. i po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie od grudnia ubiegłego roku uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z nowych pomieszczeń. Niestety, w związku z pandemią do placówki uczęszczały dotąd tylko przedszkolaki, jednak 18 stycznia po raz pierwszy mury szkoły przekroczyli uczniowie klas I-III

Obiekt jest dwukondygnacyjny (parter i piętro oraz poddasze, wykorzystane na umieszczenie elementów technicznych), nawiązujący elewacją do istniejącego już budynku szkoły i sali gimnastycznej. Na parterze nowego budynku znajduje się duży hall, szatnia dla dzieci oraz pomieszczenia dla nauczycieli. Pierwsze piętro budynku to 4 sale dydaktyczne dla uczniów wraz z magazynkami na sprzęt, biblioteką, pokojem nauczycielskim oraz pomieszczeniem technicznym i sanitariatami. Na poddaszu umieszczono kanały wentylacyjne i jednostki centrali wentylacyjnej, które przeniesiono ze starej lokalizacji. Obiekt wyposażony jest we wszystkie potrzebne instalacje oraz system alarmowy oraz monitoring.

Rozbudowa ZSP znacząco wpłynie na komfort uczęszczających do niego uczniów. Wprowadzone zmiany pozwoliły na uzyskanie przestrzeni, wydzielenie pracowni oraz niezbędnego miejsca na potrzeby kadry nauczycielskiej. 

Koszt inwestycji to ponad 3.700.000 złotych.

 

Karolina Wieczorek

fot. Karolina Wieczorek, ZSP Bożejowice