14 stycznia jedna z naszych starszych koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich Nowa - Pani Paulina Zawrotniak skończyła 90 lat. Mimo pandemii koronawirusa chciałyśmy uczcić ten dzień.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami delegacja była skromna, ponieważ Solenizantkę odwiedziły Antonina Rucińska i Ewa Surma. Pani Paulinie przekazałyśmy okolicznościowy bukiet kwiatów i mały upominek, składając najserdeczniejsze życzenia.

Pani Paulina Zawrotnik jest członkinią Koła od 3 stycznia 1960 r., tj. od momentu powstania Koła. Prowadziła gospodarstwo rolne do momentu przekazania jednemu z synów w 1991 r. Wychowywała dziewięcioro dzieci. Mimo małej ilości hektarów (1,80 ha) prowadziła produkcyjne gospodarstwo, zajmując się hodowlą krów, opasów i hodowlą trzody chlewnej. Po śmierci męża w 1973 r. utrzymywała dalej gospodarstwo wychowując samotnie dzieci (każde dziecko ukończyło szkołę ponadpodstawową). W wychowaniu dzieci i prowadzeniu gospodarstwa wykazała wiele hartu ducha i siły woli, mimo wielu tragicznych zdarzeń takich jak śmierć dwóch synów. W dniu 7 maja 2005 r. została odznaczona "Orderem Serca - Matkom Wsi".

Przy kawie i ciastkach wspominaniom z dawnych lat nie było końca. Solenizantce składamy serdeczne życzenia zdrowia oraz uśmiechu.

Ewa Surma

90 urodziny Pauliny Zawrotniak z Nowej