Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach jak i w naszej „przedszkolnej rodzinie”. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne. Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: pieką ciasteczka, wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy, które potem zawieszają na przedszkolnych choinkach.

22 grudnia w Publicznym Przedszkolu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym odbyły się Jasełka w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków.               

O wyznaczonej godzinie w sali 3-4 latków dzieci wprowadziły nas w świąteczny nastrój poprzez inscenizację Jasełek. Dopełnieniem Jasełek był wspólny śpiew pięknych kolęd i pastorałek. 

Kultywowanie tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne.  Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tradycji, do której jesteśmy bardzo mocno przywiązani i która stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. W świadomości naszych dziadków Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości, więc należy sprawić, by taką stała się dla kolejnych pokoleń.

Lidia Zubal