OCICE

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Ocicach razem z Panią Sylwią Dżobak oraz Moniką Drozd miały niezwykłe spotkanie z Mikołajem.

Po przyjściu do przedszkola uwagę dzieci zwróciły ślady na schodach, korytarzu, prowadzące do sali przedszkolnej. Okazało się, że Mikołaj zostawił dla przedszkolaków prezenty. Radości było co niemiara. Mikołaj był u nas w nocy, zostawił paczki, a do tego list i tajemnicze nagranie.

Po śniadaniu przedszkolaki usiadły przed ekranem i rozpoczęło się spotkanie z naszym Mikołajem. W tym roku był bardzo przygotowany. Wiedział wszystko o każdym przedszkolaku. Pomimo pandemii nie zapomniał o dzieciach. Każdy przedszkolak otrzymał prezent. W zamian za paczuszki dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk.

Największą niespodzianką było to, że Mikołaj zgubił w przedszkolu buta. Dostaliśmy telefon od Elfa, żeby dzieci poszukały tego buta i odesłały do Laponii.

Ten dzień przedszkolaki będą pamiętały bardzo długo. Były to na pewno niezwykłe Mikołajki, pełne radości i dziecięcych uśmiechów.

Najlepszym prezentem dla nas dorosłych jest to, że dzieci nie straciły wiary w Mikołaja
i w jego istnienie.

Zapraszamy za rok.

Przedszkolaki i Wychowawczynie z Ocic

 

BOŻEJOWICE

Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to dzień wypełniony uśmiechem radością i życzliwością, dzień, w którym świętujemy imieniny ulubionego przez wszystkich Świętego Mikołaja.

W tym roku nie było wspólnego spotkania w szkole ze Świętym Mikołajem. Ale były prezenty.

W niedzielne popołudnie, 6 grudnia, Święty Mikołaj w asyście Śnieżynki przygotował dla uczniów niespodziankę. Odwiedził uczniów z klasy 3, aby przekazać im mikołajkowe upominki.  

Dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, szczególnie kiedy znalazły się blisko Mikołaja.

Aleksandra Frątczak