W niedzielne popołudnie, 11 października, na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kruszynie odbyła się niecodzienna impreza. Tego dnia plac opanowały tzw. Klasyki, czyli samochody, które mają minimum 25 lat. Licznie zebrani widzowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali zabytkowe mercedesy, duże fiaty, małe fiaty (tzw. maluchy), polonezy, BMW, fordy, lincolny, citroeny oraz po jednym egzemplarzu wołgi, warszawy i tarpana. Ogółem na placu zaprezentowano 53 auta. Nie zabrakło także zabytkowych motocykli, których na to wydarzenie przyjechało 8.

Właściciele klasyków oglądając wzajemnie swoje auta i motocykle wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami. Najmłodsze z aut miało 25 lat zaś najstarsze aż 86 i był to przepiękny mercedes, zaprezentowany przez kolekcjonera, pasjonata - Łukasza Załuckiego. Samochód był tak często fotografowany, że spokojnie można rzec, iż wszedł do samochodowych celebrytów.

Imprezę rozpoczął występ zespołu, który swoją nazwą genialnie wpasował się w tematykę wydarzenia. "DBL 59-700" bo to o nich mowa to grupa pasjonatów, którzy wspólnie łączą muzykę rockową z wykorzystaniem instrumentów dętych. Oryginalny wokal solistki i precyzyjna gra pozostałych członków zespołu sprawiły, że samochodowa impreza zyskała także muzyczny wymiar. Swoje wokalne zdolności tego dnia zaprezentowały także dwie utalentowane dziewczyny: Elisa Laudani i Julia Nowacka.

Wydarzenie pod nazwą „Klasyki na start” zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. Pragniemy podziękować między innymi członkom facebookowej grupy Klasyki z Miasta Ceramiki, która pozytywnie zareagowała na zaproszenie na imprezę. Dziękujemy także Sołtysowy wsi Kruszyn – Henrykowi Ostrowskiemu za nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia.

Beata Widera