2 października w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klas IV – VIII pod okiem nauczycielek matematyki: Ani GumieliEli Wcisło z zapałem przez cały tydzień przygotowywali się do tego wydarzenia.

W piątek odbył się konkurs na Pogromcę Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mierząc się z czasem i stresem zapisywali wyniki dziesięciu przykładów mając do dyspozycji tylko jedną minutą.

W tej kategorii najlepsi okazali się ósmoklasiści: Weronika Golemba i Klaudyna Pirożek oraz chłopcy z klasy VII: Joel Szelągowski, Krystian Rój i Michał Koban.

Wiele emocji wzbudziło kodowanie wyników działań na mnożenie i dzielenie. Największą trudność sprawiło wyszukiwanie wyników działań na mnożenie i dzielenie. I w tej dziedzinie najlepsze okazały się dziewczęta z klasy ósmej Weronika i Klaudyna oraz chłopcy z klasy siódmej

Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie z klasy VI zajmując III miejsce: Patryk Szałasz, Katarzyna Koptyra, Wiktor Dżugaj, Maja Giera, Julia Gajewska.

Najwyższe wyniki w klasie V: Julia Pawlikowska, Nadia Strojanowska, Abigail Stawicka, a z klasy IV Fabian Kluwak, Olivier Herbut, Dawid Pirożek.

Konkurs został bardzo pozytywnie odebrany przez uczniów jak i grono pedagogiczne. Niektórzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku staną do „walki” z uczniami.

Ela Wcisło