1 września 2020 roku na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż właśnie tego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowego budynku dydaktycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie

Uroczysta inauguracja roku szkolnego została ograniczona do minimum, oczywiście ze względu na zachowanie bezpieczeństwa w dobie pandemii.

Po odśpiewaniu hymnu Dyrektor - Dariusz Kunaszko powitał Zastępcę Wójta Gminy Bolesławiec – Romana Jaworskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy – Grażynę Łucką, Radnych Gminy Bolesławiec – Rafała Jańca i Henryka Ostrowskiego, księdza Proboszcza – Ludwika Maciaka, sołtysa wsi Łaziska – Martę Kiernicką, Przewodniczącego Rady Zespołu – Ryszarda Durana, Przewodniczącą Rady Rodziców – Ewelinę Zawadę, samorząd uczniowski, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz zgromadzonych rodziców. 

„Nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła daję szansę pełnego rozwoju i dobrego przygotowania do życia we współczesnym świecie”. To motto najbardziej przyświecać będzie tegorocznym pierwszoklasistom, których w nowych progach powitał Dyrektor i Wychowawczyni – Marzanna Gal.

Nasza szkoła powiększyła się o kilka nowych sal lekcyjnych, świetlicę oraz duży i przestronny hol, który wypełniają nowoczesne szafki na odzież wierzchnią dla uczniów. 

Początek rozbudowy, burzenie fragmentów ścian napawało mieszaniną uczuć – z jednej strony radością, że prace ruszyły, a z drugiej – strachem, czy aby uda się zakończyć wszystko szczęśliwie. Z każdą radą budowy dochodziły kolejne prace dodatkowe, a co za tym idzie – kolejne ulepszenia infrastruktury.

Szczególe podziękowania należą się Wójtowi Gminy Bolesławiec – Andrzejowi Dutkowskiemu i Radzie Gminy za szkołę, jej wyposażenie, ogromną dbałość o każdy szczegół, poczynając od przysłowiowej ławki, a kończąc na monitorach interaktywnych. Dzięki tej kilkumilionowej inwestycji możemy spokojnie poszerzać horyzonty wiedzy naszych uczniów, rozwijać w nich pasje i dbać przy tym o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Życzymy wszystkim uczniom, by mieli nieukrywaną radość z odkrywania i wgłębiania się w kolejne pokłady wiedzy, a nauczycielom – satysfakcji z pracy z dziećmi i wielu sukcesów zawodowych.

Anna Kaluzka