30 sierpnia, w ostatnią wakacyjną niedzielę, na boisku sportowym w Kraśniku Dolnym odbył się II Rajd Rowerowy w Gminie Bolesławiec

Mimo dużego zainteresowania ze strony miłośników jazdy rowerowej w tegorocznej edycji Rajdu mogło wziąć udział tylko 150 uczestników. Spowodowane to było aktualną sytuacją epidemiczną w kraju. 

Już od godziny 9 rano czynne było biuro zawodów, gdzie zawodnicy potwierdzali swój udział i odbierali pakiety startowe. Wójt Gminy – Andrzej Dutkowski w kilku słowach przywitał wszystkich zgromadzonych i równo w południe wystrzałem z pistoletu startowego rozpoczął II Rajd Rowerowy w Gminie Bolesławiec.  

Uczestnicy rajdu mieli do pokonania trasę liczącą 24 km na dystansie Kraśnik Dolny/boisko – Kruszyn – Kraśnik Górny – Kraśnik Dolny/boisko. Trasa Rajdu wiodła przez drogi leśne i publiczne oraz po oznakowanej ścieżce rowerowej. Pierwsi uczestnicy przekroczyli linię mety już około godziny 13.30. Zadowolenie i uśmiech, widoczny na twarzach miłośników rowerowych przejażdżek, mówiły same za siebie i oznaczały tylko jedno – warto było podjąć się organizacji tej imprezy w tak trudnych warunkach sanitarnych i pogodowych. 

Od godziny 14.00 rozpoczęły się konkursy i mini rywalizacje przygotowane przez Bolesławiecką Grupę Kolarską. Publika ochoczo podejmowała wyzwanie w konkurencjach typu slalom czy rowerowy hokej. Niemałą trudność stanowił konkurs na najszybszą wymianę i pompowanie dętki – co nie znaczy, że brakowało chętnych – wręcz przeciwnie. Największą popularnością cieszyła się konkurencja „Odwrócony wyścig”, która to polegała na przejechaniu wyznaczonego odcinka w jak najdłuższym czasie. 

Po tych sportowych rywalizacjach na każdego uczestnika czekał posiłek regeneracyjny. Wzmocnieni i zrelaksowani już uczestnicy II Rajdu Rowerowego po Gminie Bolesławiec mogli złapać oddech w wyznaczony strefach z zachowaniem dystansu społecznego. 

Zwieńczeniem dnia był koncert zespołu Milano, przed którymi wystąpił BajorekD. W strugach deszczu, ale za to z niesamowitą, pozytywną energią lider zespołu Milano zabawiał zgromadzoną publiczność, wielokrotnie podkreślając, że jest to ich pierwszy koncert na żywo od wielu miesięcy. I tą radość z występu było widać.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w tych niesprzyjających warunkach służyli swoją pomocą przy organizacji Rajdu. Na szczególne podziękowania zasługują służby mundurowe: policja i ochotnicze straże pożarne, dzięki którym uczestnictwo i przejazd w rajdzie były bezpieczne. 

Katarzyna Rzepka