Bolesławieccy mundurowi wspólnie z policyjną maskotką odwiedzili dzieci pozostające w miejscu zamieszkania z różnych powodów. Spotkanie było nietypowe bo na odległość, Komisarz Lew pomachał do milusińskich a policjantki na progu domu zostawiły słodki poczęstunek i prezent. Akcję wsparła również Gmina Bolesławiec.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu z okazji Dnia Dziecka zorganizowali niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Celem akcji było wyjątkowe sprawdzenie osób przebywających na izolacji. Dzieci pozostające w domu w ramach kwarantanny i nie tylko w dniu ich święta odwiedził Komisarz Lew.

Policyjna maskotka zawsze wywołuje uśmiech na twarzach najmłodszych, tak też było i dzisiaj. Pomimo, że nie było okazji do przytulenia się i przybicia „piątki” pluszowemu misiowi Komisarz Lew stanął na wysokości zadania i rozbawił dzieci.

Dodatkowo na progu domu lub płocie policjantki zostawiły słodką paczuszkę z elementem przypominającym o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – dziecięcą maseczką wielokrotnego użytku, która pomimo zniesienia wielu obostrzeń przyda się w sytuacjach codziennych np. idąc do sklepu, na nabożeństwo czy do kina. Wśród upominków znalazły się również gadżety, przekazane przez Gminę Bolesławiec.

KPP Bolesławiec