To był bardzo pracowity semestr. Chyba nie było ucznia, który nie czekałby na ferie zimowe. Niektórzy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie z klas V a, V b i VI b 7 lutego wybrali się na poszukiwanie zimy do Jakuszyc. Tam, zgodnie z obietnicami, nie mogło zabraknąć utęsknionego śniegu.

Po półtoragodzinnej jeździe oczy uczniów rozbłysły na widok białego puchu. A to dopiero początek przygody. Nauczyciele: pani Ewa Śliwińska, pan Maciek Sawicki i pani Anna Kaluzka postanowili zaszczepić w uczniach miłość do nart biegowych. Co prawda pani Ewa stawiała swoje pierwsze narciarskie kroki w towarzystwie uczniów, ale pod czujnym okiem instruktora świetnie opanowała klasyczny styl biegu. Instruktorzy dopilnowali, żeby każdy uczestnik wycieczki poprawnie założył narty, dzięki czemu sprawnie szła nauka pierwszych biegowych kroków. Bez zabawnych upadków nie ma nauki. A przekonali się o tym wszyscy. Na szczęście nie brakowało śniegu, dzięki któremu milej się lądowało na pupie.

Po godzinnym biegu w kierunku Czarnego Lasu uczniowie odczuli niemałe zmęczenie. Nie zraziło ich to  jednak do narciarskich wojaży.

Cel wyjazdu został osiągnięty pani Ania wraz z nauczycielami zaszczepiła w uczniach pasję do zimowych sportów.

Anna Kaluzka