Rada Gminy Bolesławiec po raz kolejny stworzyła Mieszkańcom Gminy Bolesławiec możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ  SUTKA  -  BADANIA DLA KOBIET

Uwaga zmiana wykonawcy!

W 2020 roku realizatorem programu jest Centrum Diagnostyki ART MED. Dialog sp. z o.o., ul. Dolne Młyny 21, 59-700 Bolesławiec.  Programem objęte są Panie  wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 lat życia zameldowane (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2019 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę.

Informujemy, że  Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.   
Rejestracji na badanie dokonywać należy osobiście lub telefonicznie, tel. 75 734 68 68, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach: 800-1800.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Miejscem wykonywania badań jest  PORADNIA UROLOGICZNA Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec. Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45 roku życia, zameldowani (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, którzy w 2019 roku nie skorzystali z badań prostaty finansowanych przez Gminę.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista w Poradni Urologicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1430. Podczas rejestracji wydane zostanie skierowanie na badanie  krwi – PSA. Wynik będzie do odebrania w Poradni podczas konsultacji lekarskiej w terminie uzgodnionym wcześniej.

Irena Ryś