17 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieniu w grupie 5- i 6-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na wstępie Pani Krystyna Bachusz - wychowawczyni przedszkolaków serdecznie przywitała gości i złożyła życzenia. Część artystyczną wypełniły występy dzieci. A wszystko to z myślą o babciach i dziadkach, którzy to licznie stawili się w przedszkolu. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, co wywołało ogromną radość i wzruszenie.

Wielką niespodzianką był występ taneczny dziewczynek z klasy piątej – Julii Bachusz, Amelii Cawrycz, Anny Karbowskiej, Julii Ślicznej, Elizy Krzywaźnia i Emilii Dembkowskiej. Uczennice pokazały ciekawe układy taneczne. Następnie dzieci zaśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły swoim ukochanym dziadkom laurki.

Miły gestem było podziękowanie dla wychowawczyni i dzieci za program artystyczny przez radną - Panią Małgorzatę Zoryło.

Na koniec miał miejsce słodki poczęstunek, gdzie wszyscy wspólnie w miłej atmosferze rozmawiali przy kawie i smacznym cieście przygotowanym na tę okoliczność przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Spotkanie było świetną okazją do umocnienia rodzinnych więzi, miłego spędzenia czasu i bliższego poznania się. Ten dzień długo pozostanie w pamięci dzieci, babć i dziadków.  

Kilka dni później, 21 stycznia, w grupie 3- i 4-latków odbyła się również uroczystość, której bohaterami byli Babcie i Dziakowie. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem przedstawiły program artystyczny, podczas którego powiedziały piękne wiersze i zaśpiewały piosenki. Podczas występu dziewczynki wspaniale zatańczyły do piosenki „Hallelujah”. Babcie i Dziadkowie z ogromnym wzruszeniem przyjmowali życzenia i laurki od swoich wnuków.

Następnie wszyscy goście radośnie świętowali przy kawie i słodkim poczęstunku, który przygotowali rodzice, za co ogromnie dziękujemy. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły do tańca swoje babcie i dziadków i wszyscy bawili się w rytmach wesołej muzyki.

To był wspaniały dzień, który będzie miło wspominany przez długi czas.

Krystyna Bachusz
Agata Torończak