„Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Oczarowanie”, „Z tobą chcę oglądać świat” i jeszcze wiele innych piosenek Zbigniewa Wodeckiego można było usłyszeć podczas trzech koncertów muzycznych, które odbyły się w Trzebieniu, Lipianach i Żeliszowie.

Te piękne utwory zaprezentowała Katarzyna Rzepka, wprawiając wielu słuchaczy w nostalgię, a u niektórych wywołała nawet łzy wzruszenia. Muzyka Zbigniewa Wodeckiego, znana jest każdemu Polakowi, nie tylko z żywiołowych piosenek takich jak „Pszczółka Maja” oraz „Chałupy”, ale także z romantycznych, nastrojowych, poruszających duszę słuchacza.

Podczas tych koncertów nie było ważne, czy sala była malutka – tak jak w Lipianach, czy naprawdę duża, jak w Trzebieniu – atmosfera była taka sama. Wzruszające melodie wzbudzały wspomnienia i prowadziły słuchacza przez muzyczne meandry. Wokalistka – Katarzyna Rzepka nie tylko śpiewała, ale także obrazowo przedstawiała życie artysty, opowiadała ciekawostki z jego biografii oraz swoim uśmiechem i pięknym głosem pozwoliła na wspaniałe wrażenia ze wszystkich trzech koncertów.

Dodatkowym atutem były słodkie poczęstunki, zorganizowane przez miejscowe Rady Sołeckie, za co w imieniu organizatora powyższych wydarzeń – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie – serdecznie dziękujemy.

Beata Widera