W niedzielne popołudnie 15 grudnia br. na doniosłą uroczystość, jaką jest organizowane corocznie spotkanie wigilijne, przybyli mieszkańcy Trzebienia i okolicznych wsi, Radni, Sołtysi oraz zaproszeni goście. Wigilię rozpoczęły dzieci przedstawiające „Jasełka”, które przygotowała Pani Anna Charewicz z ZSP w Trzebieniu. Dzieci wprowadziły przybyłych gości w świąteczny nastrój. Opowiedziały historię Bożego Narodzenia i wzruszyły wyśpiewanymi kolędami. Występ dzieci został nagrodzony ciepłymi brawami oraz słodkimi upominkami podarowanymi przez Radnych i Koło Gospodyń Wiejskich.

Po występach dzieci słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz Jacek Makówka, po czym nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu i kosztowali wyśmienite potrawy wigilijne przygotowane zgodnie z tradycyjną recepturą przez członkinie KGW min. uszka, barszczyk, kapusta z fasolą i grzybami, gołąbki z ryżem i grzybami i wiele innych.

W uroczystej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy spędzili czas na wspólnym kolędowaniu i rozmowach w miłej rodzinnej atmosferze do późnych godzin wieczornych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Andrzej Szwedo