Dnia 4 grudnia 2019 roku grupa 5-6 latków z wychowawczynią Panią Krystyną Bachusz i rodzicami wybrała się do Domu Ludowego „Jarzębina” w Trzebieniu na warsztaty kulinarne. Celem głównym było pieczenie pierników i pokaz jak je się robi. Całość prowadziła Pani Róża Cioch z Koła Gospodyń Wiejskich.

Na wstępie Pani Róża pokazała dzieciom jak należy przygotować ciasto na pierniki. Potem rozwałkowała i wyciskała foremkami różne kształty ciastek. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem słuchały i obserwowały co mówi i pokazuje Pani Róża.

Następnie dzieci z pomocą rodziców i wychowawcy robiły pierniki. Po zakończeniu tego zadania Pani Róża ułożyła pierniki na blaszkach i włożyła do pieca. Po upieczeniu i ostudzeniu nastąpiła dekoracja pierników przez dzieci i rodziców. Pierniki wyglądały przepięknie i były bardzo smaczne.

Wychowawca, rodzice i dzieci podziękowali Pani Róży za ciekawe i smaczne warsztaty kulinarne. Wykonano wiele pamiątkowych zdjęć. Myślę, że za rok znowu się spotkamy i będziemy  piekli pierniki.

WKul1.jpeg

WKul2.jpeg

WKul3.jpeg

WKul4.jpeg

Krystyna Bachusz