Wpisując się w obchody jubileuszu 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 26  listopada 2019 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Bożejowicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Do Bożejowic przyjechały dzieci z pięciu szkół: z  Kraśnika Dolnego, Kruszyna, Ocic, Żeliszowa i Trzebienia. Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, propagowanie obchodów świąt narodowych.  Konkurs organizowany był  w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I: klasy I – IV, oraz kategoria II klasy: V-VIII. Uczestnikami konkursu mogli  być soliści indywidualni, soliści z chórkiem, grupy wokalne. Każda ze szkół podstawowych zgłaszała do konkursu po trzech wykonawców wyłonionych  według własnych kryteriów. Uczestnicy przedstawiali interpretacje wybranych przez siebie utworów, a w  prezentowanym repertuarze znalazły się takie piosenki jak: „Mury”, „Czerwone maki”, „Uwierz Polsko”, „Taki kraj”, „Bo w piechocie fajnie jest”, „Rodzinny kraj”, „Szara piechota”. Konkurs piosenki wzbogacony był  występem  artystycznym w wykonaniu uczniów z klasy II. Koordynatorkami Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej były Aleksandra Frątczak i Magdalena Zawada-Torba.

Oceny dokonywało  jury w składzie: Agnieszka Orawiec i Anna Leśniewska, które postanowiło przyznać nagrody:

W grupie młodszej:

I. miejsce – uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku: Anna Szal, Agata Durda, Natalia Sudół, Aleksandra Wiżgała, Jakub Szewc, Filip Wilk.

II. miejsce – uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach: Aleksandra Różnicka, Maja Koman, Maja Kaleta, Katarzyna Janiec, Hubert Karaban.

III. miejsce – zespół „My dziewczyny” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym

Wyróżnienie: Zuzanna Pyrkosz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym

 

W grupie starszej:

I. miejsce – Laura Rembecka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach

II. miejsce – Kinga Miżdal z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku oraz Natalia Kura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie

III. miejsce – Duet z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie: Natalia Dymarska, Aleksandra Kędzierska oraz Natalia Marczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach

Wyróżnienie: Kornelia Szostak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym oraz zespół „Dziewczyny z drużyny” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu

Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu, a uczestnikom gratulujemy i życzymy i dalszych sukcesów !

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli Urząd Gminy Bolesławiec, Rada Rodziców przy ZSP w Bożejowicach oraz Anna Rudzik - Dyrektor ZSP w Bożejowicach.

KPiPP-1.jpeg

KPiPP-wstęp.jpeg

Sukces lekkoatletów z Żeliszowa

Aleksandra Frątczak, Magdalena Zawada-Torba.