10 listopada 2019 roku w Żeliszowie, w piękne niedzielne popołudnie spotkało się kilka zespołów ludowych na wspólnym muzykowaniu.  W spotkaniu udział wzięli: zespół „Czernianki” z Czernej, zespół „Niespodzianki” z Tomaszowa Bolesławieckiego,  Zespół Karkonosze, Zespół „Nasza Gromadka” oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Gospodarzami spotkania był Zespół Żeliszowianki.

Swą obecnością zaszczycili nas goście zaproszeni. Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak z małżonką,  Jan Całokidzi z małżonką, Prezes RZKiOR Radosław Zysnarski, Mariola i Zbigniew Korczowscy, Grażyna Łucka - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy.

Wszystkich zebranych przywitała sołtys wsi pani Olga Burdyna. W przeddzień Święta Niepodległości spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie „Żeliszowianki” jako gospodarze  zaprezentowały swój program ,przeplatany humorami pana Zbyszka. Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Biesiadników spotkania natychmiast porwało do tańca i na parkiecie powstała jedna taneczna ludowa rodzina, która śpiewając bawiła się do późnych godzin. Nie zabrakło prezentów, podziękowań, gratulacji, dużo radosnego uśmiechu na twarzach gości.

Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

Zespół Śpiewaczy Żeliszów

DSC_0518.jpeg

DSC_0538.jpeg

DSC_0547.jpeg

DSC_0569.jpeg