Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze. Imprezę rozpoczął występ uczniów Agnieszki Orawiec, ćwiczących na co dzień w dwóch pracowniach muzycznych: w Kruszynie oraz w Bożejowicach. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękne piosenki, które traktowały o miłości do ojczyzny, walce, niewoli i tęsknoty do wolności. Pięknie śpiewającym wokalistom towarzyszyli gitarzyści, którzy, po długich godzinach ćwiczeń mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Następną grupą, ćwiczącej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu młodzieży był Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. Pokaz rozpoczęli „Polką” i „Krakowiakiem” młodsi uczniowie Elżbiety Tor, która od wielu lat kieruje z wielkim powodzeniem całym zespołem, a jednocześnie jest jego choreografem. Do wszystkich tańców akompaniowała kapela, którą kieruje Łukasz Rogacki. W przerwie między pięknymi tańcami usłyszeliśmy piosenki, wykonane przez Julię Nowacką i Sławomira Ratajskiego, laureatów konkursów wokalnych.

Na zakończenie pięknych tanecznych ewolucji zespół zaprezentował nieśmiertelnego „Poloneza”, który nieodłącznie kojarzy się nam z odzyskaniem niepodległości.

Beata Widera