W poniedziałek 28 października przedszkolaki z Dąbrowy Bolesławieckiej wybrały się do Fili Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Ta wizyta, to kolejny etap programu realizowanego w przedszkolu pt. „Dorośli czytają dzieciom”.

Podczas wizyty przedszkolaki wysłuchały ciekawej bajki o słoniu Elmerze, którą przeczytała pani bibliotekarka. Kolorowy bohater naszego opowiadania był inspiracją dla dzieci do wykonania pracy plastycznej. Pani bibliotekarka przygotowała również do obejrzenia książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane bajki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze.

Korzystając z dobrej pogody przeszliśmy spacerkiem na komendę powiatową policji gdzie przywitała nas pani asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska. Przedszkolaki zwiedziły komendę, odwiedziły dyżurkę oraz salkę ruchu drogowego gdzie tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze. Dodatkową atrakcją była możliwość wejścia za kierownicę policyjnego radiowozu. Pobyt na komendzie zakończył się słodką niespodzianką od pani policjantki.

Joanna Lange

PLK1.jpeg

PLK2.jpeg