W piątek 25 października 2019 roku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej. Tak jak każdego roku, przyjęcie nowych osób w poczet uczniów jest ważnym momentem w życiu całej społeczności szkolnej.

Tegoroczni pierwszoklasiści (przebrani za krasnale) w drodze do szkoły przeżyli wiele przygód. Udowodnili, że znają reguły kulturalnego zachowania i nie są im obce zasady bezpieczeństwa. Dokładnie wiedzieli, kim jest wzorowy uczeń „To jest wzór dla całej szkoły, koleżeński i wesoły, wszystkich lubi i szanuje, nie dokucza, nie wariuje. Dobrze liczy, ładnie pisze, w sali zachowuje ciszę. To ktoś, kto przykładem świeci, wzorem jest dla wszystkich dzieci. Pracowity, kulturalny, jednym słowem nienaganny.” Koleżanki i koledzy ze starszych klas udzielili im kilku rad na temat zdrowego odżywiania się i właściwego zachowania. Oprócz tańców, wierszy, piosenek w języku polskim i niemieckim, poznaliśmy bliżej uczniów z klasy pierwszej. W ich gronie znalazł się Czyścioch, Wesołek, Pracuś, Gaduła i wielu innych.

Pierwszoklasiści oddali przedszkolakom kolorowe czapki krasnali, nałożyli birety i przygotowali kwiaty w barwach narodowych. Wiedzieli dokładnie kim jest „Polak mały” i znali słowa hymnu państwowego. Obiecali swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom, nauczycielom oraz wychowawczyni – pani Cecylii Kołacz, która przygotowała całą akademię. Po ślubowaniu pani dyrektor Lilla Liszcz dokonała uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Po części oficjalnej nadszedł długo oczekiwany czas życzeń i prezentów dla  pierwszoklasistów. Starsi koledzy wręczyli im drobne upominki, a rodzice podarowali  „rożki obfitości” na osłodzenie trudnych chwil w szkole.

Miejmy nadzieję, że obietnice złożone na tym apelu zostaną spełnione i starsi uczniowie będą służyć radą i pomocą swoim młodszym kolegom, a nauczyciele i rodzice zadbają o rozwój intelektualny swoich podopiecznych.
     
Agnieszka Domańska

PU1.jpeg

PU2.jpeg