Otwarty Umysł - Twoją szansą na rozwój logo.jpeg

Dnia 25 października 2019 roku grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym wzięła udział w wycieczce do Parku nauki i techniki ExploraPark w Wałbrzychu. W ramach realizacji projektu „Otwarty umysł - Twoją szansą na rozwój” dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt. „Matematyka w przyrodzie”.

Na wstępie nauczyciel prowadzący przedstawił dzieciom wybrane problemy i niezbędne do przeprowadzenia zajęć pojęcia, przygotowując w ten sposób grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy.

W ramach przeprowadzonej lekcji uczniowie zostali zapoznani z ciągiem liczb, zwanym ciągiem Fibonacciego, którego regułę odnajdujemy w budowie wielu wytworów natury. Przeanalizowali również budowę niektórych kwiatów, owoców i liści pod kątem zgodności ich budowy z regułą tego ciągu. Na koniec dzieci obejrzały film o związkach między matematyką, a logiką budowy świata przyrody.

Wykład był bardzo interesujący, jednak większość dzieci z niecierpliwością wyczekiwała na moment, w którym będzie można samodzielnie zapoznać się z wszystkimi elementami wystawy. Uczniowie w atmosferze nauki i zabawy miło spędzili czas, korzystając z zaprezentowanych w Parku odkrywców eksponatów.

Po zajęciach wszyscy udali się na obiad. Smaczny posiłek w restauracji „Polskie smaki” pozwolił uczestnikom na uzupełnienie sił i dał możliwość spokojnego powrotu do szkoły.

Wycieczka się udała. Wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach. Wizyta w ExploraParku była pełna nowych odkryć, zdobytej wiedzy i dobrej zabawy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny edukacyjny wyjazd.

Projekt „Otwarty umysł-Twoją szansą na rozwój dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Łukasz Surus

WEPW1.jpeg

WEPW2.jpeg

WEPW3.jpeg

WEPW4.jpeg