W sobotę 12.10.2019 roku na zbiorniku wodnym w Krępnicy odbyły się I Regaty O Puchar Wójta Gminy Bolesławiec, w których ścigali się zawodnicy z dolnośląskich klubów żeglarskich UKS Latający Holender, UKS Żeglarz Wrocław oraz gospodarz regat - UKŻ Pirat Bolesławiec.

Na starcie stanęli zawodnicy w klasie Optymist i Cadet. Regaty uroczyście otworzył Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Pan Roman Jaworski, głos zabrał również przedstawiciel jelenigórskiego OZŻ Pan Piotr Wawrzyniak.

Warunki na akwenie były bardzo wymagające, wiatr w porywach przekraczał 4 stopnie Beauforta, co spowodowało, że część zawodników wycofała się z regat, jednak wielu walczyło do samego końca. W klasie Optymist do lat 11 wygrał Jan Tesarowicz, a do lat 15 Maximilian Sitek w Cadecie. Najszybszą załogą byli Jakub Adamowicz i Karol Zając przed Nataszą Idkowiak i Hanią Czasławską.

W czasie kiedy zawodnicy ściagali się na wodzie, zaproszeni goście mieli okazję skorzystać ze sprzętu wodnego i zobaczenia rywalizacji z wody. Na lądzie przygotowane były napoje i przekąski przygotowane przez klubowiczów oraz Opałkową Chatę, która zawsze wspiera młodych żeglarzy.

Regaty były okazją do uroczystego zakończenia sezonu.

UKŻ Pirat / Jakub Jakubowski