5 października 2019 r. Gminny Zespół Pieśni i Tańca "Jutrzenka" wziął udział w konkursowych przesłuchaniach w VIII Dolnośląskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów "Senioralia" w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Głównym organizatorem Święta Seniorów był Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze, nad którym honorowy patronat sprawowali posłanka na Sejm RP Zofia Czernow i Prezydent Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak. Zaś medialny patronat – Nowiny Jeleniogórskie.

Przebieg Senioraliów był kilkunastodniowy i realizowany w wielu etapach. Wg źródeł organizatorów, w konkursie udział wzięło 30 zespołów, w których śpiewało i tańczyło czterystu wykonawców. Satysfakcja bolesławieckiej gminnej Jutrzenki tym większa, gdyż rywalizacja artystyczna była na wysokim poziomie. Jutrzenka wystąpiła w strojach dolnośląskich z programem pieśni i tańców polskich. Nagrodzona owacjami, sfinalizowała swój występ chorwackim kolo w niezwykle efektowny sposób.

Happy-end występu artystycznego GZPiT "Jutrzenka" to zdobycie I miejsca w kategorii: "Zespoły ludowe" i udział w koncercie finalistów VIII Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów, który odbył się w sobotę  19 października 2019 r. w Zdrojowym Teatrze Animacji, znajdującym się w urokliwym cieplickim Parku Zdrojowym. Nagrody i wyróżnienia obejmowały wiele kategorii. Przyznano także nagrodę Grand Prix za całokształt działalności, która w kategorii zespoły ludowe, przypadła zespołowi Karkonosze. Ciekawostką była nagroda w kategorii choreografia. Szczególnym jej laureatem, zdobywającym I nagrodę, był zespół Akord – w finałowym koncercie, fascynując publiczność kostiumami, melodią i tańcem country.

Za dostarczenie emocji i artystycznych przeżyć należą się podziękowania wszystkim wykonawcom i organizatorom tak świetnie zorganizowanego Święta Seniorów. Wdzięczna liczna  publiczność, nagradzająca artystów swoimi brawami, z pewnością będzie oczekiwała następnej edycji tego święta w przyszłym roku.

Tekst: Helena Strzelczak-Kunicka, fot. Dorota Błażejewska

Wystp Zespołu JUTRZENKA (1).jpeg

Wystp Zespołu JUTRZENKA (2).jpeg